Kuvat / Äänet

Havainnoija

rajasree

Päivämäärä

Puuttuva päivämäärä
Elymnias caudata - Photo (c) risonkj, osa oikeuksista pidätetään (CC BY-NC)
Käyttäjän sreenivasan tunniste: Elymnias caudata, Heinäperhoset (Alaheimo Satyrinae) jäsen
Lisätty 10. elokuuta 2021
Johtava

Kuvat / Äänet

Havainnoija

kollikara

Päivämäärä

Kesäkuu 12, 2020 05:56 PM IST
Aeromachus pygmaeus - Photo (c) Vijay Anand Ismavel, osa oikeuksista pidätetään (CC BY-NC-SA), uploaded by Dr. Vijay Anand Ismavel MS MCh
Käyttäjän sreenivasan tunniste: Aeromachus pygmaeus, Paksupäät (Heimo Hesperiidae) jäsen
Lisätty 6. elokuuta 2021
Tukee määritystä

Kuvat / Äänet

Havainnoija

mini9

Päivämäärä

Heinäkuu 15, 2021 03:20 PM IST

Paikka

Puuttuva sijainti
Luthrodes pandava - Photo (c) jeevan jose, osa oikeuksista pidätetään (CC BY-NC-SA)
Käyttäjän sreenivasan tunniste: Luthrodes pandava, Sinisiivet (Tribus Polyommatini) jäsen
Lisätty 6. elokuuta 2021
Johtava

Kuvat / Äänet

Havainnoija

sudeepan

Päivämäärä

Toukokuu 18, 2020 11:17 AM IST

Paikka

Vanimal (Google, OSM)
Euchrysops cnejus - Photo (c) Ajay Ramakrishnan, kaikki oikeudet pidätetään
Käyttäjän sreenivasan tunniste: Euchrysops cnejus, Sinisiivet (Tribus Polyommatini) jäsen
Lisätty 6. elokuuta 2021
Tukee määritystä

Kuvat / Äänet

Havainnoija

sudeepan

Päivämäärä

Heinäkuu 6, 2021 06:30 PM UTC
Papilio polytes - Photo (c) WK Cheng, kaikki oikeudet pidätetään
Käyttäjän sreenivasan tunniste: Papilio polytes, Ritariperhoset (Heimo Papilionidae) jäsen
Lisätty 6. elokuuta 2021
Tukee määritystä

Kuvat / Äänet

Havainnoija

sudeepan

Päivämäärä

Kesäkuu 27, 2020 11:03 AM IST
Rathinda amor - Photo (c) Aniruddha Singhamahapatra, osa oikeuksista pidätetään (CC BY-NC)
Käyttäjän sreenivasan tunniste: Rathinda amor, Sinisiipiset (Heimo Lycaenidae) jäsen
Lisätty 6. elokuuta 2021
Tukee määritystä

Kuvat / Äänet

Havainnoija

sudeepan

Päivämäärä

Heinäkuu 16, 2021 10:00 AM UTC

Paikka

Vanimal (Google, OSM)
Appias lyncida - Photo (c) CheongWeei Gan, osa oikeuksista pidätetään (CC BY-NC)
Käyttäjän sreenivasan tunniste: Appias lyncida, Kaaliperhoset (Heimo Pieridae) jäsen
Lisätty 6. elokuuta 2021
Tukee määritystä

Kuvat / Äänet

Havainnoija

sudeepan

Päivämäärä

Heinäkuu 23, 2021 08:23 AM UTC

Paikka

Puuttuva sijainti

Kuvaus

Malabar rose...

Pachliopta pandiyana - Photo (c) 



Jeevan Jose
 (1976–)  


Alternative names

Jee; Jkadavoor

Description
Indian naturalist, agriculturer and photographer

Date of birth

5 May 1976


Location of birth

Kadavur


Work location

Kerala

Authority control

: Q42412772



creator QS:P170, osa oikeuksista pidätetään (CC BY-SA)
Käyttäjän sreenivasan tunniste: Pachliopta pandiyana, Ritariperhoset (Heimo Papilionidae) jäsen
Lisätty 6. elokuuta 2021
Johtava

Kuvat / Äänet

Havainnoija

sudeepan

Päivämäärä

Heinäkuu 21, 2021 06:30 PM IST
Neurothemis tullia - Photo (c) Bähram Alagheband, osa oikeuksista pidätetään (CC BY-NC-SA)
Käyttäjän sreenivasan tunniste: Neurothemis tullia, Varsinaiset Sudenkorennot (Heimo Libellulidae) jäsen
Lisätty 6. elokuuta 2021
Tukee määritystä

Kuvat / Äänet

Havainnoija

sudeepan

Päivämäärä

Elokuu 1, 2021 01:01 AM IST
Eumelea ludovicata - Photo (c) Shipher (士緯) Wu (吳), osa oikeuksista pidätetään (CC BY-NC-SA)
Käyttäjän sreenivasan tunniste: Eumelea ludovicata, Mittarit (Heimo Geometridae) jäsen
Lisätty 6. elokuuta 2021
Tukee määritystä

Kuvat / Äänet

Havainnoija

sudeepan

Päivämäärä

Heinäkuu 27, 2021 09:24 AM UTC

Paikka

Puuttuva sijainti
Aethriamanta brevipennis - Photo (c) marcelfinlay, osa oikeuksista pidätetään (CC BY-NC)
Käyttäjän sreenivasan tunniste: Aethriamanta brevipennis, Varsinaiset Sudenkorennot (Heimo Libellulidae) jäsen
Lisätty 6. elokuuta 2021
Johtava

Kuvat / Äänet

Havainnoija

sudeepan

Päivämäärä

Heinäkuu 31, 2021 10:43 AM IST
Tagiades litigiosa - Photo (c) jeevan jose, osa oikeuksista pidätetään (CC BY-NC-SA)
Käyttäjän sreenivasan tunniste: Tagiades litigiosa, Kirjosiivet (Alaheimo Pyrginae) jäsen
Lisätty 6. elokuuta 2021
Tukee määritystä

Tilastot

  • 12